Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

           

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

AIA Regional and State Awards

AIA AWARDS

2009-2010

Volleyball
All Region Honorable Mention - Brittani Jajdelski, Taylor Little

Football
All State 2nd Team - Joseph Tabor
All State Honorable Mention - Bryce Harris
All Region 1st Team - Joseph Tabor (Kicker), Bryce Harris (Secondary)
All Region 2nd Team - Russell Alvarado (Back), Eric Altmaire (Line), Joseph Tabor (Punter), Jacob Effron and Jordan Roth (Secondary)
All Region Honorable Mention - Jesse Rico, Nathan Rice, Dakota Kallas

Cross Country
State Qualifier - Kristi Hayes

Girls Basketball
All Region Team - Corinne Peterson, Taylor Little, Tiffany Green
All Region Honorable Mention - Brittani Jajdelski

Boys Basketball
All Region Team - Collin Weaver
All Region Honorable Mention - Corey McKinney

Soccer
All Region 1st Team - Joseph Tabor, Alan Garcia, Justin Tabor
All Region 2nd Team - Froilan Maldonado

Softball
All Region 1st Team - Deana Baum, Nichole McGinnis, Amber Baggiore, Colline Gallagher

Baseball
All Region 1st Team - Alan Garcia, Jacob Effron, Blake Stine

2008-2009

Volleyball
All Region Honorable Mention - Brittani Jajdelski

Football
All Region 1st Team - Jon Tesch
All Region 2nd Team - Bret Lupe, Joseph Tabor, Michael Johnson
All Region Honorable Mention - Eric Altmaire, Jonathon Harralson, Dakota Kallas

Girls Basketball
All Region Team - Heather Ritchey, Corinne Peterson
All Region Honorable Mention - Taylor Little

Boys Basketball
All Region Team - Eric Johnson
All Region Honorable Mention - Corey McKinney

Softball
All League Team - Taylor Little, Heather Ritchey
All League Honorable Mention - Amber Baggoire, Deana Baum

Baseball
All League Team - Alan Garcia
All League Honorable Mention - Jacob Effron, Blake Stine

Track & Field
State Qualifier 4x800m Relay – Gianni. Vaiente, Bryce. Harris, Anthony Casselman, Corey McKinney 6th in State with 9:08.62

2007-2008

Volleyball
All Region Honorable Mention - Heather Ritchey

Football
Arizona Republic All Arizona 1A-3A Team - Josh Fitch
All State 2nd Team - James Goshow
All State Honorable Mention -  Jon Tesch
All Conference First Team - Josh Fitch, James Goshow
All Conference 2nd Team - Jon Tesch, Bret Lupe, Ryan Ward, Brad Barber, Ian Morris, Taylor Pubins
All Conference Honorable Mention - Parker Johnson, Ramon Traslavina, Russell Alvarado

Girls Basketball
All Region Team - Celina Martinez
All Region Honorable Mention - Tiffany Green

Boys Basketball
All Region Team - Justin Stephens
All Region Honorable Mention - Josh Clothier

Softball
All League Team - Celina Martinez

Baseball
All League Team - Taylor Pubins